Kąty przeponowo-żebrowe wolne od płynu
to mój wynik rtg ..co to? Opis Kąty przeponowo-żebrowe wolne od płynu. Płuca bez zmian ogniskowych i zagęszczeń miąższowych. Obustronnie przywnękowo zaznaczony rysunek zrębowy, przy dolnym biegunie prawej wnęki okołooskrzelowo. Nadprzeponowo w płucu lewym niewielkie zagęszczenia zrębowo-miąższowe. Pasmowaty cień biegnący przywnekowo w płucu prawym odpowiada prawdopodobnjie zgrubieniom opłucnowym opłucnej międzypłatowej poziomej. Pasmo zwłóknień w polu dolnym płuca lewego, przysercowo.

KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane zmiany najprawdopodobniej są wynikiem istnienia pozostałości pozapalnych po infekcjach lub chorobach wywołujących odczyn zapalny. Warto aby wynik skonsultować pulmonolog.