Co oznaczają kąty przeponowo-żebrowe wolne i sylwetka serca niepowiększona?
Witam! Opis badania: Owalny cień śr. 31mm zlokalizowany przywnękowo na granicy pola środkowego i dolnego płuca lewego mogący odpowiadać meta - do weryfikacji w badaniu TK. Poza tym miąższ płucny bez zagęszczeń miąższowych. Kąty przeponowo-żebrowe wolne. Sylwetka serca niepowiększona.

MĘŻCZYZNA, 69 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Ma Pan zmianę w płucach, która może być nowotworem. Konieczna jest dokładniejsza diagnostyka za pomocą badania tomografem komputerowym. Sugeruję z wynikiem udać się do swojego lekarza prowadzącego, który dalej Pana pokieruje. Pozdrawiam!