Kiedy mam przyjąć Zomiren po przyjęciu Hydroksyzyny?

Dzień dobry, Mam nawrót stanów lękowych. Doraźnie stosowałem hydroksyzyna jednak problem nie ustał. Niegdyś w takiej sytuacji przepisano mi Zomiren SR w dawce 1mg na tabletkę przez pierwszy tydzień i pół tabletki przez drugi. Co okazało się skuteczne na długi czas. Pytanie 1: w ile godzin po zazyciu hydroksyzyny mogę przyjąć zomiren? Pytanie 2: czy można spożywać jakikolwiek alkohol przy zomirenie i jakie są ewentualne skutki uboczne.
MĘŻCZYZNA, 31 LAT 4 miesiące temu

Dzień dobry,

Proszę nie wracać na "własną rękę" do Zomirenu. Najlepiej udać się do swojego lekarza i opisać sytuację. Być może lekarz zdecyduje się ponownie na zastosowanie poprzedniego leczenia.

Jeśli chodzi o drugie pytanie to absolutnie nie można łączyć Zomirenu z alkoholem. Mieszanie benzodiazepin z alkoholem może spowodować depresję oddechową, osłabienie koordynacji, dezorientację, problemy z pamięcią, osłabienie odruchu wymiotnego, urojenia, psychozę, agresję, manię, pobudzenie, zawroty głowy, amnezję, halucynacje i myśli samobójcze.