Kiedy mogę starać się o dziecko po Covid?

Czy powinno odczekać się ze staraniami o dziecko po przejściu infekcji covid przez kobietę?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie ma konkretnych zaleceń, które mówiłyby o konkretnym czasie, jaki należałoby odczekać po przechorowaniu koronawirusa w kontekście starań o ciążę.

Istotny jest jednak fakt, czy była Pani szczepiona. Specjaliście ostrzegają przed ciężkim przebiegiem choroby kobiet w ciąży, dlatego warto to zrobić, zanim rozpocznie Pani starania o dziecko. Co prawda nie ma również przeciwwskazań, aby kontynuować szczepienia i w trakcie ciąży, jednak kwestia ta bywa sporna w zależności od trymestru.

Dobrze by było, żeby skonsultowała Pani temat starań z lekarzem, który zna Pani stan zdrowia i wie, w jaki sposób przechodziła Pani koronawirusa.

Wiele osób zastanawia się również, jak wygląda temat szczepień na COVID-19 podczas starań o dziecko. Oto przykładowe pytania i odpowiedzi: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-mozna-starac-sie-o-dziecko-po-szczepieniu-na-covid-19, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozemy-z-mezem-starac-sie-bezpiecznie-o-dziecko.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.