Kiedy wróci miesiączka po zabiegu laparotomii?

Witam,

trzy tygodnie temu miałam robioną laparotomię, usunęli mi prawy jajnik. Mam pytanie - jak długo po operacji mogę nie mieć miesiączki?

Dzień dobry,

miesiączka powinna pojawić się mniej więcej w spodziewanym terminie miesiączki, nie później niż miesiąc od operacji.

Usunięcie jednego jajnika może zaburzyć nieco równowagę hormonalną. Natomiast drugi jajnik powinien przejąć funkcję usuniętego i miesiączki będą z powrotem regularne.

Z poważaniem