Kiedy wykonać badania potwierdzające zespół policystycznych jajników?

Witam, ginekolog zalecił mi wykonanie badań potwierdzających PCOS. W związku z tym, że miesiączki mam bardzo nieregularne i trwają dość długo mam pytanie: czy w jeszcze w trakcie krwawienia możliwe jest wykonanie badań (lekarz powiedział, że trzeba je zrobić do 10dnia cyklu)? Magda
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Badanie może być przeprowadzone w 10 dniu cyklu pomimo krwawienia. Może być to również 11, czy 12 dzień.

Tutaj znajdzie Pani więcej informacji o PCOs.

Serdecznie pozdrawiam!