Klaustrofobia i nasilająca się agorafobia oraz ataki paniki

Dzień dobry już wcześniej pisałam tu o problemie jaki mam a mam klaustrofobię i do tego nasiliła się agorafobia wiem już że muszę iść do psychologa i poddać się terapii poznawczo behawioralnej ale proszę o radę jak poradzić sobie z atakiem paniki bo w lipcu jadę z dzieckiem nad morze na tydzień nie chcę rezygnować z wyjazdu bo córeczka bardzo się cieszy wyjazd wyskoczył nagle pochopnie się na niego zgodziłam nie przemyślałam tego do końca ale panicznie boję się wyjazdu pomóżcie proszę

Dzień dobry,

Proszę w takim razie zgłosić się do psychoterapeuty po wakacjach.
Jedyne co Pani pozostaje to jechać, pomimo objawów lub zrezygnować z wyjazdu.

Witam. Zachęcam do wizyty u psychiatry, który dopasuje odpowiednie leki. Proszę jednak nie zwlekać, ponieważ efekty działania lekarstw bedą widoczne dopiero po jakimś czasie. Proponuję również relaksację poprzez oddech czy wizyalizację . Pozdrawiam i trzymam kciuki za szybki powrót do równowagi. Życzę udanych wakacji Aneta