Kłujące zgrubienie po cesarskim cięciu

Witam proszę o poradę w 2002 roku miałam cesarkę ,2007 operowano mi przepuklinę krsy białej , 2009 wyrostek robaczkowy ,zapalenie węzłów chłonnych j.krętego ,zrosty jelitowe . Minęło już po cesarce 12 lat a od prawe 2 miesięcy okolicy ciecia cesarskiego mam zgrubienie które piecze kułuje i czasami mam skurcze brzucha tak bolesne ze muszę mocno złapać się za podbrzusze i po chwili przechodzi również przy chodzeniu mnie boli ,podnoszeniu . Beata

Trudno mi określić co jest przyczyną tych dolegliwości bez bezpośredniego badania. Objawy i stan kliniczny pozwalają podejrzewać występowanie (pojawienie się) przepukliny w bliźnie po cięciu cesarskim. Radzę z tym problemem bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem. On po badaniu wyjaśni przyczynę dolegliwości.

Lek. Tomasz Stawski

Szanowna Pani Beato, Proponowałbym, wizytę u lekarza rodzinnego - jeżeli jest to przepuklina, w badaniu bezpośrednim można ją potwierdzić lub wykluczyć. W przypadku wątpliwości konieczne będzie USG.
Pozdrawiam, Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg