Kłujący ból z tyłu głowy podczas wysiłku fizycznego u 20-latka

Witam, mam 20 lat i ostatnio ćwicząc na siłowni w pewnym momencie poczułem kłujący ból z tyłu głowy, dokładnie w momencie podnoszenia sztangi do góry. Od tamtej pory, w niektórych sytuacjach, podczas różnego wysiłku fizycznego, czuje ten sam ból, dokładnie w tym samym miejscu z tyłu głowy po lewej stronie, im większa częstotliowść ruchu, tym mocniejszy ból, kiedy wstrzymuje ruch ból zaczyna ustawać. Chciałbym się dowiedzieć czym to może być spowodowane i jak sobie z tym problemem poradzić?:)

"kłujący ból z tyłu głowy, dokładnie w momencie podnoszenia sztangi do góry."
prawdopodobnie jest wynikiem nagłego przeciążenia i szarpnięcia mięsni i więzadeł szyi
Ważna rozgrzewka i regularne ćwiczenia, gimnastyka., pływanie, rozgrzewanie mięśni
Może trochę przerwy w "cięzarach" i inna gimnastyka
Pozdrawiam