Kołatanie serca przed zaśnięciem

dzień dobry, mam problem z kołataniem serca, najwyraźniej czuję to przed zaśnięciem, ale takie uczucie szybkiego bicia serca towarzyszy mi przez większość dnia i nie ma znaczenia czy zmierzone ciśnienie pokazuje 160/105/110 czy 120/80/80. Choruję na niedoczynność tarczycy, czy mogę winić tarczycę za to uczucie szybkiego bicia serca?

Magdalena StusiĹska

Niedoczynność tarczycy powoduje raczej zwolnienie rytmu serca, jednak być może bierze Pani zbyt wysokie dawki leków. Proszę skonsultować się z lekarzem w celu unormowania nadciśnienia i dalszej diagnostyki.