Kompleks IM w TT szyjnych

KOMPLEKS IM W TT SZYJNYCH WSPÓLNYCH ODCINKOWO POGRUBIAŁY DO 1,6 MM .CO TO ZNACZY, CZY MOGE PROSIC O WYJAŚNIENIE? Z GÓRY DZIEKUJĘ

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Kompleks IM to kompleks intima media, czyli suma grubości wewnętrznej i środkowej warstwy ściany tętniczej. Prawidłowo wynosi około 0,5-1 mm. Jej pogrubienie najczęściej jest wynikiem miażdżycy.