Kompleksy dotyczące swojego wyglądu

witam od jakiegoś czasu non stop myśle o swoich kompleksach.tzn jednego dnia nie lubię jednego szczegółu drugiego inną.a czasem mam przerwy dziś np nie mogę patrzeć na swoją głowę bo przeszedłem krzywice i mam dużą głowe wydaje mi się że nie pasuje do twarzy Co to może być?

Dzień dobry!
Aby konkretnie odpowiedzieć na to pytanie trzeba by się Pan zastanowił nad kilkoma pomniejszymi.
Co to znaczy "od jakiegoś czasu"? Czy w Pana życiu wydarzyło się ostatnio coś znaczącego? Może jakieś istotne zmiany życiowe, do których trudno się zaadaptować? O jakie części ciała chodzi? Jakie informacje zwrotne na temat swojego wyglądu Pan otrzymuje z otoczenia? Czy kompleksy, o których Pan wspomina w sposób znaczący utrudniają Panu życie i relacje z innymi ludźmi?
Jeśli tak, można wybrać się na konsultację do psychologa i popracować nad tym zagadnieniem. Czasem jednak samoocena okresowo obniża się na skutek różnych życiowych doświadczeń czy stanów emocjonalnych, po jakimś czasie wraca do normy.
Powodzenia!

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza