Kompulsywny nawyk wciskania gałek ocznych do oczodołu - czy gałki mogą się zapaść do środka?

Dzień dobry. Od pewnego czasu mam kompulsyjny nawyk wciskania sobie gałek ocznych do oczodołu. Czy od tego gałki mogą zostać zapadnięte do środka a oko sprawiać wrażenie mniejszego rozmiarem?

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Witam, nie wiem czy ktos odpowie na Pana pytanie. Prawdopodobnie takich badań nikt nie prowadził. Jednak wydaje mi się, ze warto sprawdzić, co moze byc przyczyną wciskania tych gałek? Trzeba pozbyc sie tego nawyku zanim zrobi Pan sobie jakąś krzywdę..Pozdrawiam!