Kontuzja nogi i uraz szczęki

w połowie listopada mulam kontuzje nogi przy czym upadajac uderzylam brodą o kant schodów przy czym przesunąła mi się szczęka i zablokowała na drugi dzień przy małych próbach ruszania wszkoczyla na mjsce przy tym upadku zruszylam sobie jedynkę dolną zab reaguję na ciepło i zimno dentysta twierdzi że narazie by nic nie robił tylko martwi go zbyt mocne ruszanie się tego zeba i jest takie uczucie jakby byl pusty w środku i boli przy gryzneniu?jakie sa szansę że da się go uratowac?dwa razy byl uraz

Dzień dobry, tak mocno poruszony ząb, jak przy Pani upadku, musi być teraz odciążony, żeby mógł na nowo ustabilizować się w zębodole. Jak przy złamaniu. Przez kilka tygodni nie należy na niego nagryzać. Jednocześnie należy go zblokować z innymi zębami, dla wzmocnienia i ochrony przed poruszeniem. Natomiast to, że reaguje na ciepło, oznacza, że najprawdopodobniej jest uszkodzony nerw i może być konieczne leczenie kanałowe.