Krew pomiędzy płucami w badaniu żeber

Moja corka 4 letnia zlamala pierwsze lewe zebro a drugie ma pekniete. Miedzy zebrami na zdjeciu rtg jest szare pole lekarz stwierdzil ze moze to byc takie zdjecie albo krew. I na tym rozmowa sie skonczyla. Zostalysmy na dwa dni w szpitalu dziecko nie dostawalo zadnych lekow. Za tydz mamy wizyte kontrolna. Moje pytanie brzmi Czy lekarz zrobil wszystko dobrze i czy ta krew lub cos innego miedzy plucami powinno byc ze tak powiem ominiete? bez zadnych zalecen i dodatkowych badan? Bardzo prosze o por

Aleksander Ropielewski

Powinno się wykonać kolejne badanie RTG w celu kontroli i oceny czy krwiak się wchłania lub narasta i po tym badaniu podjęte decyzje.