Krosta na skrzydełku nosa

Witam na skrzydełku nosa urosła mi 3 tygodnie temu bezropna krosta (duża, czerwona ) która czasem swędzi. Wyciskanie i smarowanie macią ichtiolową nie pomogło. Co to może być?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie mamy tu do czynienia ze zmianą trądzikową. Obserwowana zmiana może powstawać również w innych schorzeniach dermatologicznych, np. w infekcjach bakteryjnych.Warto udać się do lekarza rodzinnego by otrzymać receptę na lek zawierający antybiotyk.

Witam,
trudno odnieść się jednoznacznie. Może być to kaszak lub brodawka naskórkowa w stanie zapalnym. Dermatolog z pewnością to rozstrzygnie.
Pozdrawiam