Krosta na worku mosznowym a konieczność wizyty u lekarza

Witam. Ostatnio po wysiłku, przepoceniu na worku mosznowym pojawiła mi się krosta. Nie dało się jej wycisnąć, smaruje maścią na wypryski siarkową i troszkę się zmniejszyła i nie przeszkadza. Jest pojedyńcza. Co to może być? smarować dalej czy koniecznie biec do lekarza? Jest od 5 dni. Dodam, że mam tendencje do trądziku, tłuszczaków i innego rodzaju wykwitów . Pozdrawiam serdecznie :)

Witam. Opisane zmiana najprawdopodobniej pojawiła się w wyniku silnego przetłuszczenia skóry. Jeśli nie ma objawów w postaci bólu, swędzenia czy pieczenia moszny nie ma potrzeby konsultowania się z lekarzem. Proszę postępować jak dotychczas.

Moze to byc zwykly stan zapalny mieszka wlosowego (mieszki na mosznie wystepuja w duzej ilosci). Masc siarkowa ma dodatkowe dzialanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i sciagajace. Gdy problem bedzie wracal, warto skonsultowac sie z dermatologiem.