Czy solarium może wyleczyć krosty?

Witam, mam pytanie. Mój chłopak chodzi na solarium, bo chcę sobie krosty usunąć (mówił, że to działa i mało widoczne są) widziałam je i rzeczywiście są mało widoczne, ale nie mam zaufania do jakichkolwiek solarium. Chciałabym, aby przestał tam chodzić, ale nie wiem czy to jest bezpieczne? Prosiłabym o pomoc i wyjaśnienie.

Witam serdecznie!

Obawiam się, że niemożliwe jest udzielenie odpowiedzi na Pani pytanie. W pierwszej kolejności należałoby ustalić, gdzie i jakiego rodzaju zmiany skórne pojawiły się u Pani partnera. Z racji miejsca zapytania, wnioskuję, iż zmiany zlokalizowane są w okolicach intymnych. Niestety nie precyzuje Pani, jak one wyglądają, czy zlokalizowane są na prąciu/ mosznie, czy swędzą itp. Wspomina Pani, iż zauważyliście Państwo ich wycofywanie się. Domyślam się jednak, iż nie jest to działanie przyczynowe, a jedynie objawowe. Wydaje się, że wraz ze zmianą pigmentacji skóry na skutek działania promieni UV zmiany skórne zostają ukryte. Nie dochodzi zatem do ich właściwego wycofania. W obecnej sytuacji zachęcałabym do złożenia wizyty w gabinecie lekarskim (przychodnia POZ, poradnia dermatologiczna), gdzie możliwe będzie ustalenie etiologii zmian i rozpoczęcie właściwego leczenia.

Pozdrawiam