Krosty, które wyglądają jak ugryzienie wielkiego komara

Witam, już któryś raz zauważyłam u siebie krosty które wyglądają jak ugryzienie wielkiego komara pojawiają się szybko i znikają zaraz po wypiciu wapna. Wyglądają jak rozlane ugryzienia. Czy powinno mnie to martwić?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Opisywana zmiana może być tzw. pokrzywką. Najczęściej jej pojawienie związane jest z nadwrażliwością na jakiś składnik pokarmowy, leki itd. W przypadku pojawiania się tych zmian często należy skonsultować się z dermatologiem.