Krosty na całym ciele i na penisie

Dzień dobry. Borykam się z problemem krost. Mianowicie na całym ciele mam drobne pryszcze, niektóre są białe, czarne i malutkie a niektóre duże. Na skórze penisa są takie malutkie białe i czarne, takie drobne, ułożone jakby w rządki. W okolicach żołędzi są takie jakby białe włoski a na mosznie takie białe kropki. Co to może być? Czy to syfilis czy coś innego? Nie wiem, co mam zrobić, unikam dziewczyn, aby nikogo nie zarazić. Proszę bardzo o pomoc:(( już nie wiem co mam zrobić...
ponad rok temu

Witam serdecznie.
Niestety nie da się udzielić odpowiedzi na Pana pytanie bez przeprowadzenia dokładnego wywiadu i badania.
Syfilis, czyli kiła, jest chorobą przenoszoną drogą płciową, w jej przebiegu dochodzi do rozwoju zmian skórnych, jednak w pierwszej fazie mają one charkter wrzodu pierwotnego w miejscu wniknięcia krętek, w drugiej fazie są to objawy zlokalizowane zwykle zarówno w obrębie skóry jak i śluzówek, ale mają raczej charakter owrzodzeń i drobnych wysypek o charakterze pokrzywki. Trzecia faza choroby pojawia się dopiero po latach.
Zachęcam Pana do wizyty u dermatologa, trzeba wyjaśnić charkter zmian i ewentualnie wdrożyć leczenie.
Pozdrawiam.