Krwawienie - czy mogę być w ciąży?

Witam,
mam na imię Agata. Jakieś 4 dni temu odbyłam stosunek z chłopakiem bez zabezpieczenia i obawiam się, że została przerwana błona dziewicza, bo byłam dziewicą, ale podczas tego, mój chłopak nie dostał wytrysku.
Na 2 dzień dostałam krwawienia i trwa ono już 3 dzień, czy to normalne? I czy to może spowodować ciążę?
Proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
jeżeli nie jest to krwawienie menstruacyjne, to może to być krwawienie związane z inicjacją seksualną i uszkodzeniem błony dziewiczej. Warto jednak mieć świadomość, że w preejakulacie też może znajdować się niewielka ilość plemników i jeżeli w pochwie śluz jest płodny, może dojść do zapłodnienia. W razie przedłużającego się krwawienia/ plamienia warto udać się do lekarza ginekologa.
Pozdrawiam serdecznie!