Kryzys wieku u 53-latki

Witam.Mam na imię Joanna , mam lat 53. Od 3 lat jestem osobą bezrobotną . W moim życiu przechodziłam nerwicę serca , nerwicę żołądka.Od 3 lat cierpię na nerwicę lękową.Mam dorosłą Córkę , która ma swoje 1000 problemów.Mieszkam z 79 letnią Mamą.Jestem rozwiedziona od 30 lat.Kocham psiaki i obłoki na niebie.Kocham ludzi ale.... chyba nikt nie jest w stanie mi pomóc:(. Kryzys wieku?.Aha i jeszcze jedno . Jestem spod znaku Ryb .

Witam,
z tego co Pani pisze jest Pani osobą dość obciążoną na co dzień, do tego jeszcze dochodzi nerwica o której Pani pisze. Nie łatwo sobie z tym wszystkim zapewne poradzić, ale z całą pewnością jest możliwość poprawy swojego stanu. Proszę pomyśleć o skorzystaniu z pomocy psychoterapeuty. Może Pani spróbować poszukać w Poradniach Zdrowia Psychicznego posiadających kontrakt z NFZ, tam może Pani uzyskać pomoc bezpłatną w ramach ubezpieczenia. Pozdrawiam.

Proszę wyjść z domu, poszukać sobie nowych znajomych, pasji, proszę znaleźć czas na przyjemności. Życie bez pracy, opieka nad mamą i oddalenie od córki z pewnością przyczyniają się do Pani złego samopoczucia, ale proszę się nie poddawać. Natomiast nerwicę lękową trzeba leczyć, czy jest Pani w kontakcie z psychologiem lub psychiatrą? Proszę o siebie zadbać! Pozdrawiam i życzę powodzenia!