Krzywa cukrowa dwupunktowa i jej wyniki

Krzywa cukrowa dwupunktowa. Glukoza(Krew żylna,osocze( fluorek) ) 111mg/dl norma laboratoryjna 70-99 Glukoza żylna,(Po 2h po 75g glukizy) 44mg/dl Wynik sprawdzono dwukrotnie. Proszę mi pomóc zinterpretować ten wynik.

Dzień dobry,

Na czczo wyni kwskazuje na nieprawidłową glikemię na czczo - stan przedcukrzycowy. 2 h po teście miała Pani hipoglikemię , więc może być to hipoglikemie reaktywna. Jeśli w rodzinie u Pani ktoś chorował na cukrzycę, to takie sytuacje mogą poprzedzać wystąpienie cukrzycy. Proszę skontaktować się z diabetologiem, który dokładnie Panią zbada i wyda stosowne zalecenia. Będą konieczne dodatkowe badania z krwi.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz