Leczenie za pomocą zastrzyków na zmniejszenie bliznowca

Pytanie odnośnie zastrzyków na zmniejszenie bliznowca. Jak wygląda takie leczenie i jaki lekarz je wykonuje? Dermatolog czy chirurg?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Leczenie polega na wstrzykiwaniu odpowiednich substancji, np. sterydów w bliznowiec. Tego typu zabiegi wykonują lekarze dermatolodzy, lekarze medycyny estetycznej jak i czasem także chirurdzy.

Najlepiej skonsultować się z lekarzem, który wykonuje takie zabiegi np. dermatolog, lekarz medycyny estetycznej lub chirurg plastyczny. Zabieg najczęściej wymaga 2-3 wizyt i polega na wstrzyknięciu w okolice blizny specjalnych preparatów, które "rozpuszczają" nadmiar nieprawidłowego kolagenu.