Left ventricular hypertrophy w EKG

EKG wykazalo left ventricular hypertrophy i bradycardie rytm zatokowy 44 czy musze sie martwic tym wynikiem? O bradykardii wiem od dawna ale bylo to 53 uderzenia teraz jest 44. Ostatnio nie moge spac ani na lewym ani na prawym boku ani tez na wznak. Czasem budze sie w nocy bo zdretwiala mi reka co mam robic? Lekarz podejrzewa przepukline i nacisk zoladka na serce. Czy jest na to jakas rada

Jeśli lekarz podejrzewa przepuklinę rozworu przełykowego trzeba wykonać odpowiednie badania celem określenia czy ta przepuklina istnieje (gastroskopia, RTG górnego odcinka przewodu pokarmowego, manometria). Jeśli takowa przepuklina istnieje i rzeczywiście ma niekorzystny wpływ na pracę serca to leczenie operacyjne tej przepukliny powinno spowodować ustąpienie dolegliwości i zaburzeń w pracy serca.