Lekkie krwawienie międzymiesiączkowe

Witam. Mam problem. Ja i moja dziewczyna uprawiamy seks, ale nie dopochwowy, głównie petting. Jakieś 2 tygodnie po jej okresie miała lekkie krwawienie trwające ponad tydzień. Teraz spóźnia się jej okres. Mamy się martwić? Czy to może jest dość normalne?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj.

Każde krwawienie/plamienie międzymiesiączkowe wymaga konsultacji lekarskiej.
Przyczyn takiego stanu może być wiele, od plamień okołoowulacyjnych, poprzez zaburzenia hormonalne, aż po stany chorobowe (zakażenia, nadżerki, mięśniaki).

Sugeruję wizytę u lekarza ginekologa, który zbierze dokładny wywiad, zbada Twoją dziewczynę i zleci odpowiednie badania. Wtedy będzie mógł podać Wam przyczynę tych plamień.
Pozdrawiam.