Lewe nadnercze z niewielkim guzkiem

Witam Mam pytanie odnośnie guzków nadnercza.Dzisiaj dostałam wynik z tomografii komputerowej jamy brzusznej. Jest tam informacja: Lewe nadnercze z niewielkim guzkiem w zakresie odnogi 7x8 mm i gestości 14 j,H. Jestem zapisana do endokrynologa za 2 tyg. Chcialabym wiedziec czy mam się martwic i szukac gdzies endokrynologa szybciej??

Dzień dobry,

TK nadnerczy powinno być wykonywane w protokole nadnerczowym, ocenia się również wypłukiwanie kontrastu z guzka, co może sugerować jaki jest charakter zmiany. 2 tygodnie może Pani zaczekać, chyba, że ma Pani jakieś niepokojące objawy. Z pewnością będzie trzeba wykonać dodatkowe badania, ale o tym dokładnie poinformuje Panią endokrynolog. Jeśli ma Pani nadciśnienie tętnicze, wówczas przed niektórymi badaniami należy odstawić niektóre leki hipotensyjne zastępując je werapamilem (np. Isoptin SR), który nie zafałszowuje wyników badań , ale to wszystko pod kontrolą lekarską.

Serdecznie pozdrawiam.

Marek Derkacz