Literatura dla osoby otyłej po 70 roku życia

Poszukuje dobrej książka o zdrowym odżywianiu dla otyłej osoby po 70. Nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedniej książki, wszystkie które znalazłam przeznaczone były głównie dla osób stosunkowo młodych które mogą intensywnie ćwiczyć.
KOBIETA ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Polecam książkę Mirosława Jarosza "Żywienie osób w wieku starszym", zawierającą zarówno porady lekarzy jak i dietetyków.

Witam,
polecam książki wydawnictw naukowych i lekarskich, gdyż pozostałe, pisane np. przez celebrytów, mogą mieć niski poziom merytoryczny. Polecam np. ,,Otyłość. Zapobieganie i leczenie" M. Jarosz, L. Kłosiewicz-Latoszek, wyd. Lekarskie PZWL lub ,,Leczenie otyłości i towarzyszących zaburzeń metabolicznych" pod red. Magdaleny Szurkowskiej, Wydawnictwo Medyczne. Obie książki zawierają zestawy jadłospisów.
Pozdrawiam.

Witam, polecam m.in. książki „Praktyczny poradnik żywieniowy” Aleksandry Cichockiej czy też „Dieta śródziemnomorska” Wiktora Szostaka i Aleksandry Cichockiej . Pozdrawiam.