Łysienie u młodego mężczyzny

Pani Doktor. Co mogę zrobić aby nie wyłysieć? Mam 23 lata, a zauważyłem, że robią mi się już zakola. Mój ojciec jest prawie całkowicie łysy. Czy ja też będę? Dziękuje Lewiatan

23 LAT ponad rok temu

Łysienie androgenowe rozwija się w wyniku działania hormonów u osób genetycznie predysponowanych (obciążonych genetycznie). Pierwsze objawy- pojawienie się zakoli- dotykają ok 5% młodych mężczyzn przed 20 rż.
Zachęcam do odwiedzenia gabinetu dermatologicznego celem podjęcia leczenia. Powinno ono zahamować proces wypadania włosów. Doraźnie może Pan stosować preparaty witaminowe ze skrzypem oraz szampony wzmacniające cebulki włosowe, najlepiej dostosowane do potrzeb męskiej skóry.

Należałoby wykonać badania hormonalne i udać się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej lub trychologa, który dobierze odpowiednią kurację lekową oraz zabiegi.