Mam 19 lat i zamknęłąm się na ludzi

Witam, mam 19 lat i od roku zamknęłam się na ludzi, przestałam utrzymywac kontakty ze starymi przyjaciolkami gdyz mnie po prostu nudziły. Mam chłopaka i pomaturalne wakacje. To już moje ostatnie wakacje w zyciu a narazie zapowiada się na to, że jedynym miejscem do jakiego bede wychodzic z wlasnego domu będzie dom mojego chłopaka. Nie mogę znaleźć nikogo interesujacego, a na wszelkich imprezach brak mi tematow do rozmow, wstydzę się i krępuję gdy rozmawiam z kims innym niz moj chlopak. To do mnie niepodobne, byłam kiedyś bardzo otwarta, jescze rok temu byłam przewodnczaca samorzadu uczniowskiego, byłam popularna, lubiana. Czy to normalne? Czy powinnam się udać do lekarza? Przejdzie samo czy mam cos robić by to zwalczyć? Pomocy!

Dzień dobry,
Doradzałabym wizytę konsultacyjną u psychologa psychoterapeuty, gdyż być może pomocna okazałaby się psychoterapia. Pani problem wymagałby szerszego omówienia oraz dopytania by wypowiedzieć się odnośnie hipotetycznych jego źródeł. Niestety nie wiem, czy przejdzie samo i dlatego radziłabym to skonsultować. Jest taka opcja, że z jakiś względów znajomi przestali Pani odpowiadać a nie jest tak łatwo poznać nowych i wszystko jest w normie. Druga możliwość natomiast związana jest z tym, że to być może w Pani zaszła zmiana i potrzeba izolacji jest przejawem kryzysu psychicznego lub np. rozwijającej się depresji i ogólnie rzec biorąc tzw. wierzchołkiem góry lodowej głębszego problemu. Na ten moment warto zachować spokój, gdyż w terapii można skutecznie pracować nad trudnościami.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/