Mam dziwne plamienie dzień po stosunku

Witam, 3 października dostałam miesiączkę, moje cykle przeważnie trwają 28/29 dni. Wczoraj to znaczy 17 października współżyłam z moim partnerem (niestety doszedł we mnie) dzisiaj czyli 18 paź. zauważyłam dziwne plamienia takie jasno różowe.. Co to może znaczyć? Czy mogłam zajść w ciążę??

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Plamienie przez Ciebie opisane może wynikać z podrażnienia mechanicznego do jakiego doszło w trakcie współżycia. Dochodzi wówczas do mikrouzrazów pochwy i dlatego mogą wystąpić takie objawy, zaleca się wówczas stosowanie środków nawilżających.

Na pytanie czy jesteś w ciąży za pośrednictwem forum trudno jest odpowiedzieć, warto byś zrobiła test ciążowy ewentualnie skontaktowała się ze swoim lekarzem ginekologiem. Podając daty nie można określić czy jesteś w trakcie dni płodnych czy nie- jeżeli nie stosujesz antykoncepcji hormonalnej; można jedynie oszacować, że byłaś mniej więcej w połowie cyklu. Do określenia dni płodnych warto obserwować konsystencję śluzu, temperaturę oraz szyjkę macicy i wówczas określić prawdopodobieństwo ciąży.