Mam nadwagę, potrzebuję pomocy!

Mam problem, z którym walczę od małej. Mam 14 lat i walczę z nadwagą... nie tak jak inni, którzy ważą 60 kg... ważę 85 kg przy wzroście 175 cm. Nie umiem sobie z tym poradzić. Byłam już na diecie kapuścianej i schudłam 3 kg, ale utracone kilogramy szybko powróciły. Od następnego tygodnia chcę zaczać biegać codziennie po godzinie... i zacząć jeździć na rowerze stacjonarnym. Ćwiczę na wf., ale nic nie pomaga... Mam naprawdę problem:( Czy da się coś zrobić...? Bardzo chciałabym schudnąć do wakacji i pokazać się w stroju kąpielowym... ale przez nadwagę mam rozstępy na brzuchu i celluit...
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim powinnaś wiedzieć, że stosowanie diet redukcyjnych typu kapuściana nie przyniosą efektów, a jedynie mogą zaszkodzić. Po pierwsze, obniżasz w ten sposób tempo swojego metabolizmu, a także ograniczasz podaż niezbędnych do prawidłowego rozwoju i wzrostu składników pokarmowych i energii. Jeśli chcesz się odchudzać, powinnaś to robić pod okiem specjalisty, aby nie wpłynęło to negatywnie na rozwój Twojego organizmu.

Dodatkowo powinnaś już od dzisiaj zacząć stosować się do zdrowych nawyków żywieniowych, których opis znajdziesz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.

Pamiętaj też o codziennej aktywności fizycznej. Ćwicz minimum 30 minut dziennie.

Bardzo dobrze, że zaczęłaś biegać i jeździć na rowerze. Ćwiczenia te pozwolą Ci wyszczuplić i ujędrnić ciało. Pamiętaj jednak, że proces odchudzania jest długotrwały i wymaga wysiłku. Nie załamuj się, jeśli nie będziesz widziała zmian w swoim ciele. Optymalna utrata masy ciała to 0,5 do 1 kg tygodniowo. Przykładowe ćwiczenia do wykonywania w domu znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam.