Męty w oku, oderwanie ciała szklistego i zaburzenia widzenia u 49-latka

Witam,4 miesiace temu pojawily mie sie mety I to w duzej ilosci, wyglada to tak jakby byly ze soba polaczone,a przy tym lekko zamglone widzenie,udalem sie niezwlocznie do specjalistow na badania, lekarze stwierdzili ze wszystko jest ok, I prawdopodobnie nastapilo oderwanie ciala szklistego,I powiedziano mi abym staral sie to ignorowac, ale nie da sie tym bardziej ze brak ostrosci widzenia z bliska I z daleka jest nadal. Czy moze cos przeoczono w badaniach? Bardzo prosze o rade co jeszcze zrobic

Witam.
Samo tylne oddzielenie ciała szklistego nie jest niczym strasznym , natomiast w połączeniu z licznymi mętami w ciele szklistym może prowadzić do zamglenia widzenia .Proponuję udać się do innego okulisty celem podjęcia leczenia objawowego.
Pozdrawiam