Mocny ból podczas stosunków

Witam, od jakiegoś czasu ok 1, 5 miesiąca doskwiera mi mocny ból podczas stosunków a dokładnie w momencie wprowadzania penisa . Wejście do pochwy wydaje sie bardzo ciasne a potem ból. Po kilku minutach on ustaje i wszystko staje sie bardziej elastyczne . Ok 2 miesięcy temu miałam robiona cytologię - wynik prawidłwy z lekkim stanem zapalnym , nie musiał być leczony. Dodam też , ze stosunki odbywają sie rzadko . Wizyta u ginekologa kilka miesięcy temu. Proszę o poradę .

Aleksander Ropielewski

Dzień dobry. Bez badania przedmiotowego nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie. Najczęstszymi przyczynami dyspareunii są zakażenia i nieodpowiednie nawilżenie pochwy (co potwierdzałoby ustępowanie bólu po kilku minutach, kiedy pochwa jest bardziej wilgotna) lub przyczyny psychiczne (jak to ma miejsce np. w pochwicy). Sugerowałbym spróbować żelów nawilżających, przedłużenie fazy gry wstępnej, a gdy to nie okaże się pomocne konsultację u ginekologa.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski