Co oznaczają wyniki badania na boreliozę u nastolatki?

Mam 16 lat. Gdy byłam mała, ok. 6 lat, miałam wstrząs mózgu. Nie pamiętam tego. Jednak 3 lata temu zaobserwowałam całodobowy czasem nawet ból głowy. Zrobiłam prywatne EEG, zgłosiłam się do dziecięcego neurologa, pani doktor nie stwierdziła niczego i wysłała mnie na ponowne EEG oraz rezonans magnetyczny, ale po tym wszystkim i tak nic nie stwierdziła, ale podczas tego "leczenia", zgubiła moją kartę, wyniki, i cały czas wysyłała mnie do psychologa i przepisywała mi leki uspokajające... Wyjeżdżałam na wakacje i powiedziała, że jak będę się źle czuła, to żebym przyszła po powrocie. Miałam dość tej pani i znalazłam sobie innego neurologa. Pani bardzo miła, zrobiła ze mną bardzo długi wywiad, bardzo mi się spodobała. Zleciła mi badania na boreliozę i też rezonans. Boreliozę zrobiłam, a rezonansu jeszcze nie, bo tam, gdzie miałam to zrobić, nie ma podpisanych umów... I odmawiano mi cały czas. Jednak otrzymałam wyniki badań boreliozy: IgM 60,519 DU i IgG 3, 303 DU. Pani neurolog stwierdziła, że jest bardzo wysoka. Szukałam w Internecie czegoś na temat boreliozy, ale nie ma nic, co oznaczają takie wyniki, co to oznacza? Bardzo proszę o odpowiedź, co to oznacza.

Dziękuję i pozdrawiam ;)

Lek. Izabela Brym

Witam.

Niestety, musiałaby Pani przysłać normy, którymi posługuje się laboratorium, które wykonało badanie. Normy mogą się istotnie różnić w zależności od laboratorium i bez tego, niestety, nie jestem w stanie zinterpretować wyników.

Ból głowy nie należy do typowych objawów boreliozy i proponowałabym raczej szukać innej przyczyny swoich dolegliwości.