Możliwe, że mimo poronienia jestem w ciąży?

Witam. Staramy się z mężem o dziecko drugi cykl. Dodam, że w grudniu zeszłego roku poroniłam 7 tyg.ciążę, a na początku stycznia miałam zabieg łyżeczkowania. Po czterech tygodniach od zabiegu dostałam pierwszej miesiączki, która do tej pory jest nieregularna, bo występuje w odstępie od 27 do 31 dni. Przed poronieniem była regularna, co 27 dni, jak w zegarku.

Lekarz po zbadaniu przez usg dopochwowe uznał, że jest wszystko w porządku.W tym miesiacu powinnam dostać miesiączke 24 czerwca i tu jest problem - wczoraj zauważyłam rano śluz z domieszką krwi jasnoczerwonej, a w południe brązowy, dzisiaj nie ma po nim już żadnego śladu. Dodam jeszcze, że boli mnie brzuch, jak na okres, tylko z tą różnica, że odczuwam ciągnięcia i często sikam, nigdy wcześniej mi sie to nie zdarzyło.

Zrobiłam dwa testy ciążowe mimo, że jest jeszcze za wczesnie - na pierwszym był tylko cień drugiej kreski, a na drugim juz tylko jedna kreska. Nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Proszę o pomoc i szybką odpowiedz, dziękuję i pozdrawiam.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Brązowe plamienie, które Pani zaobserwowała, wywołane mogło być owulacją. Wynik testu ciążowego będzie miarodajny dopiero najwcześniej w terminie spodziewanej miesiączki. Wtedy powinna go Pani wykonać (jeżeli nie pojawi się obfita miesiączka). Na objawy ciąży jest jeszcze nieco za wcześnie, chyba że do zapłodnienia doszło przed ostatnim krwawieniem, które mogła Pani np. omyłkowo uznać za miesiączkę.

Pozdrawiam!