Możliwość naruszenia szóstki podczas wyrywania siódemki

Ostatnio byłam u dentysty . Miala mi zostać wyrwana 7 po godzinie meczenia sie z nią Pani stomatolog stwierdziła ze nie da rady bo korzeń może być zakrzywiony i skierowała na rtg . Ząb trochę boli ale najgorsze jest to ze mam wrażenie ze 6 jest naruszona . Rusza sie i kiedy zaciskam zęby obniża się a później wychodzi w gore. Czy jest możliwe ze podczas wyrywania zęba naruszyła mi 6 i jeśli tak to co wtedy mam zrobić

Jest taka możliwość,że podczas próby usuwania zęba został zwichnięty lub w jakikolwiek inny sposób został,zostały uszkodzone inne zęby.Lekarz prowadzący zabieg powinien się zorientować w zaistniałej sytuacji,właściwie ją ocenić,powiadomić o tym pacjenta i podjąć adekwatne kroki.