Możliwość odziedziczenia CHAD przez dziecko

Witam mój mąż cierpi na CHAD.Ostatnio zauważyłam że mój syn ma także wahania nastrojów jest rozdrażniony na wszystko reaguje gwałtownie miewa różne nietypowe pomysły na życie.Syn w listopadzie skończy 20 lat jest pełnoletni więc siłą go nie zaciągnę do specjalisty a sam napewno nie pójdzie.Czy syn mógł odziedziczyć chorobę po ojcu?A jeśli tak to co mogę zrobić w tej sytuacji.Boję się że syn zacznie przyjmować leki które go otępią i nie pozwolą mu normalnie funkcjonować.Tak jest w przypadku męża

Witam,
Dziecko może, ale nie musi odziedziczył zaburzenia afektywnego po rodzicu. Nietypowe pomysły na życie i pewnego rodzaju chaos może być także przejawem zaburzeń osobowości lub po prostu charakteru syna. Najlepszym wyjściem będzie wizyta u psychologa, który zdiagnozuje problem oraz zaleci odpowiednią formę terapii. Dodatkowo nie każdy przypadek CHAD wymaga takiego samego leczenia farmakologicznego jakie zastosowano u męża. Mam wielu pacjentów z CHAD, którzy z powodzeniem funkcjonują zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym.
Pozdrawiam
Aleksandra Tyszka

Witam, rzeczywiście są takie przypuszczenia, że istnieją uwarunkowania genetyczne
do wybuchu tej choroby. Niektóre badania podają, że prawdopodobieństwa wystąpienia tej choroby u krewnych 1-go stopnia jest o 15-20% większe niż u osób bez takiego obciążenia.
Pozdrawiam