Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 9 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Możliwość przedostania się preejakulatu na spód prezerwatywy przy spodziectwie żołędziowym

Witam. Od urodzenia mam spodziectwo żołędziowe (ujście cewki na samym dole żołędzia). Mam obawy co do stosunku przy użyciu prezerwatywy,mimo że nigdy nie kończę w partnerce ze względu komfortu psychicznego i bezpieczeństwa. Mianowicie obawiam się, że wydzielający się w trakcie preelajkulat zamiast do zbiorniczka przedostanie się na spód prezerwatywy,a następnie na zewnątrz. Czy to realne?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Witam Pana,

Skuteczność prezerwatywy określana na podstawie wskaźnika Pearla wynosi 2- 15 (na podst. danych WHO). Wskaźnik Pearla określa w ten sposób, że w ciągu roku stosowania prezerwatywy (we włąsciwy sposób) w ciąże zajdzie 2-15 kobiet na 100. Nie wydaje mi się aby akurat Pana odmiana anatomiczna usytuowania cewki moczowej mogła szczególnie zmieniać coś w zakresie bezpieczeństwa stosowania prezerwatywy. Żaden środek antykoncepcyjny nie wykazuje 100 skutecznosci w zakresie zpobiegania ciąży. Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo ciąży zaleca sięzatem stosowanie jednocześnie dwóch metod zapobiegania ciąży.

Pozdrawiam!

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety