Możliwość zarażenia się HPV poprzez pocieranie w bieliźnie

Witam serdecznie. czy można zakazić się HPV przez pocieranie się w bieliźnie? gdy np. partner ma HPV a ja nie? czy miejsce miedzy kobiecymi narzadami zewnętrznymi a udem ( w sensie koło panewki uda) odsłonięte przez bieliznę może spowodować zakażenie jeżeli tym miejscem zetknę się z zakażonym chłopakiem? dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Oczywiście wtedy mamy do czynienia z zakażeniem skóry. W zależności od rodzaju wirusa mogą wystąpić lub nie odpowiednie objawy. Proponuję zapoznać się ze stroną http://www.hpv.pl/