Na co może wskazywać takie kłucie w klatce piersiowej?

Witam od tygodnia mam ból , ucisk lub kłucie ciężko to stwierdzic dokładnie. W klatce piersiowej po lewej stronie dokładnie pod lewa piersią. Dochodzi do tego uczucie niepokoju czy to tylko nerwy czy coś poważnego ? Trwa to około tygodnia raz boli mniej raz więcej
KOBIETA, 32 LAT 7 miesięcy temu

Dobry wieczór.

Opisany objaw wymaga stacjonarnej wizyty u swojego lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego który w pierwszej kolejności wykona badania podmiotowe i przedmiotowe które pozwolą na ocenę czy np dolegliwości są związane sercowo naczyniowo i zlecić odpowiednią diagnostykę laboratoryjną oraz na miejscu wykonać EKG spoczynkowe.

Lekarz po wykonaniu diagnostyki zaleci odpowiednie zalecenia

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturopata

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy bardzo za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Niestety sam opis pytania jest niewystarczający do tego, aby ustalić przyczynę tych dolegliwości. Diagnostykę problemu najlepiej zacząć od lekarza medycyny rodzinnej lub internisty. Po wykonaniu podstawowych badań, lekarze będą mieli szerszy obraz Pani stanu zdrowia. Jeżeli będzie taka potrzeba – skierują Panią na leczenie specjalistyczne.

Taki objaw może wskazywać na wiele chorób. Bardzo często ma podłoże kardiologiczne. Prawdopodobnie lekarz zleci Pani wykonanie różnych badań serca, aby wykluczyć schorzenia na tym tle.

Jeżeli badania nie wykryją nic niepokojącego, należałoby poszukać innych przyczyn tych dolegliwości. Wspomina Pani w pytaniu, że często dolegliwościom bólowym towarzyszy również uczucie niepokoju. Warto też sprawdzić, czy Pani objawy nie mają podłoża psychologicznego. Być może dobrym pomysłem będzie konsultacja z psychologiem i psychoterapeutom, aby lepiej przyjrzeć się swoim stanom emocjonalnym i sprawdzić, co oznacza taka reakcja Pani organizmu. Być może jest to np. jeden z objawów nerwicy. Więcej na jej temat można przeczytać w artykule opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/nerwica

Proszę nie odkładać wizyty u lekarza w czasie. Im wcześniej rozpocznie Pani diagnostykę, tym większa szansa na szybką poprawę Pani samopoczucia.

Warto sprawdzić, jak na pytania zadane przez innych użytkowników portalu odpowiadają eksperci serwisu abcZdrowie.pl:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/klujacy-bol-z-lewej-strony-ciala-co-oznacza https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/promieniujace-klucie-w-klatce-piersiowej

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.