Na co przeznaczony jest lek o takim składzie?

Witam, głupia sprawa. Dostałem lek robiony od dermatoloszki, lecz zgubiłem gdzieś kartkę, na co dokładnie jest ten lek. Przyjechałem tylko na weekend do Polski i teraz jestem już za granicą, także nie mam możliwości do niej zadzwonić. Trochę informacji o mnie, które mogą pomóc. Mam Łojotokowe zapalenie skóry, oraz jestem 6 miesięcy po kuracji izotekiem, no i do tego nieraz coś małego wyskoczy jeśli chodzi o pryszcze. Czy ktokolwiek byłby mi w stanie powiedzieć na co przeznaczony jest ten lek ? Poniżej podaję skład : 1 % Sol.Acidi Tannici 100,0 m.f.sol.

To roztwór kwasu taninowego mający działanie ściągające. Wykazuje też działanie przeciwzapalne i odkażające.