Na co wskazują te bóle kręgosłupa u 43-latki?

Mam 43 lata i straszne bóle kręgosłupa. Wynik rezonansu: lewoboczne skrzywienie kręgosłupa, zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych L4-S1, dehydratacja krążków międzykręgowych L4-S1, zaostrzone krawędzie trzonów kręgowych, przemieszczanie się trzonów. Czy z takim wynikiem można ubiegać się o umiarkowaną niepełnosprawność celem np. skrócenia czasu pracy siedzącej.
KOBIETA, 44 LAT 2 miesiące temu

Dobry wieczór.

Oczywiście że można.

Tylko proszę pamiętać, że lekarz orzecznik bierze pod uwagę nie tylko wynik i objawy ale również najważniejsze jest badanie fizykalne w którym określa zmiany powodujące Pani niepełnosprawność.

Na komisję proszę zabrać wszelką dokumentację medyczną np konsultację ortopedy, neurologa, reumatologa który potwierdzają, że schorzenie i wymagana jest rehabilitacja oraz pod opieką poradni ortopedycznej lub neurologicznej.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta