Na co wskazują te krosty okolicy odbytu?

Witam, mam pytanie. Jakiś czas temu w okolicach odbytu pojawiły się u mnie krosty w sporych ilościach. Są koloru skóry oraz białego. Nie bolą ani nie swędzą. Będę wdzięczny za pomoc i wskazówki.
MĘŻCZYZNA, 18 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

niestety na podstawie samego opisu ciężko stwierdzić czym mogą być spowodowane krosty. Najczęściej takie wypryski są wynikiem infekcji grzybiczej odbytu, kłykcinami kończystymi, czy podrażnieniem lub alergią.

W takiej sytuacji należy dbać o higienę tych okolic i nosić wygodną bieliznę. Oprócz tego zalecamy, aby udał się Pan do proktologa lub lekarza rodzinnego, którzy będą w stanie przepisać odpowiednie maści i udzielą Panu więcej informacji o problemie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznaczaja-biale-krosty-przy-odbycie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.