Na co wskazuje ból gardła i wysypka na podniebieniu?

Witam, miesiąc temu przepisano mi antybiotyk na angine. Lekko się poprawiło, ale migdałki dalej pobolewały i pozostały na nich białawe nacieki. Przez parę tygodni te objawy na zmianę zanikaly lub się odnawiały, ale nie powodowało to dolegliwości bólowych. Od dwóch dni migdały bolą, dostałam gorączki i wysypki na podniebieniu. Na razie zrobiłam posiew z gardła na bakterie i grzyby i nie wykrył on "żadnej flory patogennej". Co to w takim razie może być?
KOBIETA, 20 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

po pierwsze, możliwe jest, że angina była spowodowana przez wirusa, a nie przez bakterie. Antybiotyki nie są skuteczne w leczeniu infekcji wirusowych, więc mogą nie mieć wpływu na poprawę objawów. W takim przypadku objawy mogą ustępować samoistnie w ciągu kilku dni.

Drugą możliwością jest, że występuje u Pani nawracająca angina lub przewlekłe zapalenie migdałków. W takich przypadkach konieczne mogą być konieczne dalsze badania, aby zidentyfikować odpowiednią przyczynę i dostosować leczenie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/angina

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.