Na co wskazują żółte plamy na podniebieniu?

Witam, zauważyłem dziwne żółte plamki na podniebieniu w okolicy migdałków. Czy to jest nirmalne czy coś tam się zaczęło dziać? Dobrych kilka lat temu miałem hpv, przez to wycięte migdałki
MĘŻCZYZNA, 29 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

widoczne żółte plamki na podniebieniu w okolicy migdałków mogą mieć różne przyczyny i niestety bez odpowiednich badań, ciężko określić co może je powodować w Pana przypadku. Może to być objaw infekcji, ze względu na to, że wcześniej występował już problem z HPV.

Proszę monitorować swoje objawy i w razie potrzeby udać się do laryngologa. Lekarz może zbadać podniebienie, zapytać o dokładne objawy oraz wykonać ewentualne dodatkowe badania, aby zidentyfikować przyczynę i zaplanować odpowiednie leczenie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-zolte-zabarwienie-podniebienia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.