Nabrzmiałe piersi podczas stosowania Yasminelle

Witam!Mam pytanie czy w zwiazku z tym iz przyjmuje tabletki yasminelle i w polowie przymowanie listka moje piersi stsja sie bolejne i nabrzmiale zalecane jest stosowanie mastodynonu n i czy ma on wplyw na stosowane przeze mnie tabletki? Daria

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią dolegliwości jak najbardziej mogą być działaniem niepożądanym antykoncepcji hormonalnej. Proszę jednak porozmawiać z lekarzem ginekologiem - być może wystarczy zmiana preparatu hormonalnego, a niepokojące objawy ustąpią. A propos Mastodynonu N to nie obniża on skuteczności antykoncepcyjnej tabletek hormonalnych. Jeśli zatem specjalista ginekolog zalecił przyjmowanie tego preparatu, może Pani go stosować. Proszę nie stosować go na własną rękę.