Nadmiar wody i tkanka tłuszczowa poniżej normy

Witam jestem pod kontrola dietetyczki caly czas walcze z madwaga okazuje sie ze moim glownym problemem jest nadmiar wody. Od 3- miesiecy pije do 2-litrow wody. Tkanka tluszczowa jest ponizej normy. Co mam zrobic aby uporac sie z tym problemem? Pozdrwaiam Danuta

Dzień dobry,

dobrym pytaniem, na które warto odpowiedzieć jest ''z jakiego powodu występuje nadmiar wody?'' Niestety nie mam danych na temat Pani stanu zdrowia. Proszę szukać przyczyny nadmiaru wody.

Pozdrawiam

Dzień Dobry,

proszę przestrzegać zaleceń dietetyka i informować o problemach z nawodnieniem. Po pierwsze należałoby znaleźć przyczynę odwodnienia organizmu, dobrać odpowiednią dla Pani ilość płynów w ciągu doby oraz rodzaj tych płynów.

Pozdrawiam,
mgr Natalia Główka
www.nutricus.pl

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie,

Brakuję istotnych informacji na temat Pani stanu zdrowia i powodu wizyty u dietetyka.
Zatrzymanie wody w organizmie, może być spowodowane przez niektóre leki np.minoksydyl, kortykosteroidy, niesteroidowe leki przeciwzapalne, fludrokortyzon, blokery kanału wapniowego i pigułki antykoncepcyjne. Ponadto przyczyną mogą być zaburzenia hormonalne i choroby np. nerek, serca, tarczycy.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.
Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto również przeczytać: Woda a odchudzanie. Pij wodę i chudnij.http://poznan.mojdietetyk.pl/artykuly/woda-a-odchudzanie-pij-wode-i-chudnij.html?c=9