Nadmierna potliwość głowy po wypiciu alkoholu

Dobry wieczór,mój mąż ma nadmierną potliwość głowy,poci się cała twarz i głowa ,zauważyłam ten objaw w nocy podczas jego snu cała poduszka jest mokra. Czy jest to objaw jakiejś choroby? nie wiem czy to jest istotne ale występuje on po wypiciu alkoholu. Proszę o odpowiedż.DZIEKUJE!

Witam serdecznie,
jeżeli objaw występuje jedynie po spożyciu nadmiernej ilości alkoholu nie ma powodów do niepokoju. Jest on związany z działaniem etanolu na organizm w wyniku którego dochodzi do rozszerzenia naczyń skórnych i pobudzenia procesu pocenia się.