Nadmierne pocenie skóry głowy

Proszę o pomoc, bo mam problem ze zbyt mocną potliwością głowy. Bardzo poci mi sie głowa,tak że mam mokre włosy. Zdarza się to przy wysiłku, ale również gdy nie zmęczę się zbyt bardzo. Nie wiem czy to objaw choroby. Jak to sprawdzić? Powinnam wykonać szczegółowe badania? Jeżeli tak to jakie dokładnie? Trochę mnie ten objaw denerwuje. Czytałam, że może to mieć związek z tarczycą, ale badania na tarczycę mam dobre. Nie mam większych problemów ze zdrowiem, więc tym bardziej nie wiem dlaczego poci mi się głowa. Nie byłam jeszcze z tym u lekarza. Zdawało mi się, że jest to mały problem, a właściwie nic istotnego,ale coraz bardziej mi przeszkadza. Proszę o poradę.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, przyczyną nadmiernej potliwości może być zbyt wysoka temperatura otoczenia, wysiłek , jak również nadaktywność układu autonomicznego. Istnieją różne metody leczenia tej dolegliwości, w sytuacji, jeśli leczenie farmakologiczne i miejscowe stosowanie zasypek zawodzi, istnieje opcja leczenia zabiegowego polegającego na przecięciu nerwów unerwiających gruczoły potowe okolicy objętej nadpotliwością lub zastosowanie toksyny botulinowej. Proszę udać się do lekarza rodzinnego i z nim ustalić strategię leczenia.